czwartek, 2 lipca 2015

Profil

Nie ma co zwlekać. Omówmy temat aplikacji.
Jak już wspomniałam w poprzednim wpisie, założyłam konto na stronie au pair. Był to kwiecień, konto jest nadal dostępne

 Wybierając portal kierowałam się laickim instynktem pierwszej strony wyszukiwarki Google. Założyłam konto na kilku tego typu portalach, jednakże ten zdecydowanie jest 
a) przejrzysty,
b) prosty w obsłudze,
c) napakowany rodzinami z całego świata,
d) DARMOWY*,
e) posiada udogodnienia typu proponowanie rodzin na zasadzie Twoich preferencji.
Nie twierdzę, iż inne portale nie posiadają powyższych właściwości, jednak zdecydowanie trudniej przebrnąć przez ich interfejsy i procedury.
*<-- wyjaśnijmy gwiazdkę. Nie oznacza ona typowych, zakamuflowanych opłat zazwyczaj występujących w tym miejscu. Tu odniosę się do AGENCJI au pair, czyli portali zdzierających grubą kasę za pomoc w zakresie darmowych portali (nie, to zdanie nie posiada pejoratywnego przekazu podprogowego :-) ). Nie omawiam tu tematu wyjazdu do USA, osobiście bez agencji nie odważyłabym się na taki krok. Przybliżam tu wyjazd w zakresie Europy, gdzie o wiele trudniej potencjalnej rodzince zgarnąć zaproszoną opiekunkę do bagażnika, odebrać jej dokumenty i sprzedać na ulicę Czerwonych Latarni za dwa wielbłądy. Agencje załatwiające kontakt pomiędzy rodziną a osobą chętną skorzystać z programu nie dają żadnych korzyści ani pewności. Do tematu zaufania także wrócę.

Powodzeniem naszej misji, mianowicie skontaktowaniem się z odpowiednią rodziną jest jak najlepiej wypełniony profil. Po przejściu przez rejestrację odpowiedziałam sobie na pytanie "co chciałabym zobaczyć w profilu rodziny" i w podobny sposób wypełniłam swój profil. Najważniejsza jest szczerość. Praktyka zweryfikuje czy profilowy angielski na poziomie tłumacza przysięgłego ma odwzorowanie w rzeczywistości ;-). 
Po przejściu przez zabawę w wybieranie opcji z rozwijanych paseczków przechodzimy do rubryki, która po prostu świadczy o Tobie. Są to dalsze informacje, dodatkowe szczegóły. List, który dostanie rodzina, której postanowisz zwrócić uwagę na swój profil. Krótko, zwięźle i na temat. Tu dla przykładu mój list:

          Dear family,
My name is Aleksandra, I'm 19 years old. I live in Poland with my mum, dad, brother and cat. I often take care of my younger brother and cousin. We go on the bikes, learn riding on rollers. I also teach them to swim.
I would like to meet a nice family, with whom I will spend time in a friendly atmosphere. For their children, I would like to be a person, which will always be able to count, that will help them grow and will always be able to devote their attention.
  I would be glad if we could meet. I hope to hear from you.

Your sincerely,  Aleksandra

Kolejna rubryka jest miejscem na opisanie osobowości, hobby, oraz planów na życie po zakończeniu programu. Wstawianie moich wywodów byłoby zbyt sugestywne, polecam opisać się w sposób dający obraz kulturalnej, kreatywnej, pozytywnej osoby z ciekawymi planami na przyszłość. Kto nie zatrudniłby takiej do opieki nad swoją pociechą? Dodatkowo polecam dopisać co zadecydowało o zostaniu au-pair.
Oba pola powinny być wypełnione językiem wybranym w tej sekcji, zdaniami powstałymi w głowie, nie translatorze. Podkreślam po raz drugi: szczerość w kwestii poziomu języka jest niezwykle ważna.
Do profilu należy dołączyć zdjęcia. Daje to obraz człowieka po drugiej stronie ekranu, nie szarego cienia na białym tle, na co natknie się potencjalny odbiorca bez naszej interwencji plikiem jpeg ;-)
Z poprawnie uzupełnionym profilem można śmiało ruszać na łowy za pomocą wyszukiwarki rodzin. W następnym poście podpowiem jak (i czy w ogóle) się komunikować.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz